2021-09-01T15:22:04+03:00

Motor Konuşma Bozuklukları

Konuşmanın solunum, sesleme (fonasyon), rezonans, sesletim (artikülasyon) ve prosodi bileşenlerinden bir veya birkaçını etkileyen bir nöromotor sorunu ile ortaya çıkan konuşma bozuklukları motor konuşma bozuklukları olarak adlandırılmaktadır.

2021-09-01T15:22:50+03:00

Ses Bozuklukları

Ses telleri senkronize bir şekilde titreşirse, çıkan ses de kulağa hoş gelir. Ancak sert bir şekilde, zorlanarak bir araya gelirse, çıkan ses hoş olmamakla kalmaz, ses telleri kalıcı bir şekilde hasar görebilir.

2021-09-01T15:26:26+03:00

Afazi

Afazi, genellikle bir inme ya da kafa travması sonucunda aniden ortaya çıkan ve beynin dilden sorumlu alanlarının hasarlanmasından kaynaklanan bir dil bozukluğudur.

“Oğlumun Dil Terapisine geldiği birinci haftadan itibaren gelişim gösterdi. Bize nasıl bir yol izlememiz gerektiğini nasıl çalışma yapılacağı hakkında bilgi verdi. Geldiğimiz haftadan itibaren harfleri doğru çıkarmaya başladı. Gelişimi iyi…

K.A

“Ses inceliği tedavisi için gelmiştim. Mutasyonel felsefe telefonda ya da toplum içinde bayan zannediyorlardı. Hatice Feyza Konca hanımla yaptığımız 1 saatlik tedaviden sonra kalın ve tok sesime kavuştum hatice hanıma teşekkürler.”

L.T

“Kayseri’de sizlerle tanışmaktan çok mutlu olduk. Alanınızda Kayseri’de tek ve başarılı olmanız bizlere umut ışığı oldu. Oğlumda konuşmada gecikme geriliğini birlikte halledeceğimize inanıyorum. Pek çok aileden çok güzel görüşler duydum. ”

C.

Yeni Bir Başlangıca Hazır Mısınız?

Dil ve Konuşma Terapisti

Dil ve konuşma bozukluklarında erken tanı ve tedavi; davranış, duygusal gelişim, öğrenme ve sosyal alanlardaki gelişimi de olumlu etkiler

Bizimle İletişime Geçin