Tarçın Dil ve Konuşma Merkezi

Tarçın Dil ve Konuşma Merkezi, dil ve konuşma bozukluğu olan bireylere (çocuk-ergen, yetişkin) alanında uzman kişiler tarafından değerlendirme ve terapi hizmeti veren bir merkezdir.

Merkezimizde görev yapan dil ve konuşma terapistleri Anadolu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dil ve Konuşma Terapisi bölümü mezunu olup yüksek lisans eğitimlerine devam etmektedirler. Uzmanlarımız, eğitim sırasında Anadolu Üniversitesi DİLKOM (Dil ve Konuşma Bozuklukları Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi), Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı kliniği ve rehabilitasyon merkezinde dil ve konuşma bozukluklarının tanı, değerlendirme ve terapisine dair gözlem ve uygulamalarda bulunmuştur. Uzmanlarımız halen, çeşitli kongre ve eğitimlere katılarak verilen hizmetlerin iyileştirilmesi, geliştirilmesi ve verimliliğinin artırılmasına yönelik çalışmalarını sürdürmektedir.

Bilimsellik, güncellik ve etik temel değerlerimizdir. Kanıta dayalı, etkililiği bilimsel olarak belirlenmiş nitelikli uygulamalar sunulmaktadır. Her birey eşsiz olarak görülmekte ve bireye özgü program sunulmaktadır.

Amacımız; en kısa sürede ve en etkili biçimde bireye uygun yöntemi kullanarak, bireyi ulaşabileceği en üst seviyeye taşımaktır.

Dil terapisi, ses terapisi, kekemelik terapisi, sesletim terapisi dil ve konuşma terapistlerimizin çalışma alanlarından başlıcalarıdır.

Uzmanlarımız, Dil ve Konuşma Terapistleri Derneği (DKTD) üyesidir.

Kayseri’de dil ve konuşma bozukluğu alanında yetkin ve lisanslı uzmanlar tarafından dil ve konuşma terapisi hizmeti verilen ilk ve tek dil ve konuşma merkezidir.

DİL VE KONUŞMA TERAPİSTİ

Bizimle İletişime Geçin

İletişim